EK 2000

Wózek systemowy VNA

Wysokość unoszenia: 17.5 m

Udźwig: 1100-2000 kg

  • Oszczędne gospodarowanie powierzchnią magazynową
  • Maksymalizacja wykorzystania wysokości i kubatury obiektu magazynowego
  • Wysoka wydajność procesów

Oto główne zadania, dla których stworzono wózki systemowe pracujące w wąski korytarzach roboczych (VNA-Very Narrow Aisle). Kabina operatora unoszona wraz z ładunkiem, pozwala na obsługę regałów na wysokościach nieosiągalnych dla innych typów wózków (do 17.5 m). Mnogość rozwiązań osprzętu w transporcie różnorodnych ładunków o ciężarze nawet do 2000 kg(!). Korytarz roboczy już od 1200 mm. Mroźnia nie jest dla tego wózka specjalnym wyzwaniem, ogrzewana kabina zapewnia operatorowi komfortowe środowisko pracy.

Konstrukcja dopasowana do zadania

Krótszy, dłuższy, szerszy, węższy… kryteria, które można indywidualnie narzucić naszym projektantom. Każda maszyna jest dostosowana do szczególnej aplikacji użytkownika. Wymiary nadwozia, specjalny osprzęt, wysoki udźwig resztkowy, wysokość konstrukcji w stanie złożonym, prowadzenie w kanale to parametry, które mają wpływ na osiągi i wydajność wózka. Elastyczność konfiguracji to mocna strona naszych urządzeń.

Osprzęt

Seria EK oferuje szerokie spektrum osprzętu do podejmowania ładunków. Baza danych działu projektowego zawiera wiele niestandardowych rozwiązań specjalnych, wykonanych wg pomysłu i życzenia kreatywnych użytkowników. Widły teleskopowe, specjalne chwyty, platformy, dodatkowe wyposażenie i unikatowe rozwiązania w kabinach operatora, to tylko niewielki skrawek naszych możliwości.

Maszt SGO

Seria EK jest wyposażona w maszt , którego konstrukcja jest autorskim dziełem zespołu inżynierów MAGAZINER’a. Dzięki optymalizacji komputerowej uzyskano maszt o wysokiej sztywności i wytrzymałości, ale niskiej masie.
Zalety rozwiązania:
– niżej osadzony środek ciężkości = lepsza stabilność
– mniejsze obciążenie dla hydrauliki = szybka praca masztu, mniejsze zużycie energii na unoszenie
– wysokie parametry robocze. Wysokość unoszenia do 17400 mm i udźwig do 2000 kg (jedyny na ryku).
Ażurowa konstrukcja masztu zapewnia wyśmienitą widoczność dla operatora.