QX2

Elektryczny wózek czterokołowy

Udźwig 2000 – 3000 kg

Wysokość podnoszenia do 7 m

QX2 4-kołowy wózek czołowy z napędem elektrycznym 80 V. Ten wysokowydajny wózek czołowy może obsługiwać ładunki do 3 ton. Prędkość maksymalna wynosząca 21 km/h sprawia, że jest to doskonały partner przy pracach wymagających pokonywania znacznych dystansów. Doskonała widoczność we wszystkich kierunkach oraz elastyczność pracy silnika sprawiają, że wózek może przemieszczać się płynnie z zachowaniem całkowitej kontroli.

Najwyższy w klasie poziom ergonomii

Wózek QX2 oferuje wiele funkcji zapewniających najwyższy w klasie poziom ergonomii, między innymi regulowany fotel operatora i regulowane koło kierownicy (z pamięcią ustawień), sterowanie za pomocą palców, a także dodatkową przestrzeń nad głową. Dzięki nawet pięciu profilom operatorzy zawsze mogą korzystać z urządzenia dopasowanego do ich doświadczenia i umiejętności. Wózek można łatwo serwisować dzięki zintegrowanemu systemowi diagnostycznemu, który umożliwia szybkie usuwanie usterek i ogranicza czas przestoju.

SYNCHRONIZACJA KIEROWNICY
Aby umożliwić operatorowi utrzymanie rozluźnionej postawy za kierownicą, synchronizator utrzymuje pokrętło sterowania w komfortowej, pozycji godziny 9 przy jeździe na wprost, a także przed i po pokonaniu zakrętu.

CZUJNIK OBCIĄŻENIA
Niezależnie od masy ładunku, czujnik zapewnia stałą prędkość jego obniżania i wychylania do przodu. Podnosi to poziom bezpieczeństwa operatora, ładunku oraz pracy wózka.

100% DOPASOWANIA

W celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa osiągi wózka można indywidualnie modyfikować, tak by odpowiadały umiejętnościom każdego z operatorów – od początkujących po zaawansowanych. Chronione kodem PIN ustawienia osobistych parametrów roboczych obejmują przyspieszanie, hamowanie, prędkość podnoszenia i opuszczania wideł, hamowanie regeneracyjne oraz prędkość maksymalną. Funkcja zapobiega także wykorzystywaniu wózków przez osoby nieupoważnione.

Najwyższa prędkość maksymalna w klasie

Najnowsze silniki prądu przemiennego wyposażone w sterownik i układ odzyskiwania energii zapewniają wyjątkowo wysoki poziom efektywności energetycznej wózka. Prędkość maksymalna wynosząca 21 km/h czyni z modelu QX2 jeden z najszybszych wózków w klasie. Sprzyja to wydajności operacyjnej, zwłaszcza przy zadaniach wymagających pokonywania znacznych odległości.

Wysoka efektywność

Przestronna kabina wyposażona jest w regulowany fotel i koło kierownicy oraz wygodnie umieszczony podłokietnik wyposażony w elektrohydrauliczne przyciski, umożliwiające sterowanie za pomocą palców i pozwalające operatorowi na łatwe i zgodne z zasadami ergonomii sterowanie wózkiem. Wszystko to w połączeniu z charakterystyką jazdy zbliżoną do tej znanej z samochodu sprawia, że prowadzenie wózka jest przyjemnością.

Wspólne podzespoły wydłużają okres sprawności

Wszystkie wózki zostały zbudowane modułowo z wykorzystaniem koncepcji wspólnych podzespołów UniCarriers. Ponieważ mobilne ekipy serwisowe pracują z ograniczoną liczbą komponentów, technicy są zwykle w stanie usunąć ponad 95% usterek przy pierwszej wizycie.

SAMODZIELNA DIAGNOSTYKA
Komputer pokładowy wózka dysponuje wbudowanym układem rozwiązywania problemów, który upraszcza serwisowanie i minimalizuje przestoje. Naprawa nie wymaga stosowania specjalnych narzędzi ani komputerów, co skraca czas jej trwania.