Ergo A

Wózek wysokiego składowania

Udźwig 1600kg/2000kg.

Wysokość unoszenia do 6,3 m

Wózki serii ERGO A do wysokiego składowania, to pionierskie rozwiązanie firmy UniCarriers wprowadzone na rynek w roku 1961. Wózek sprawdzi się przy wysokim składowaniu, transporcie wewnętrznym.

Funkcjonalność i ergonomia

ERGO A to produkty wszechstronne, bezpieczne i potrzebujące zaskakująco mało przestrzeni (korytarz 2318 mm!). Operator jest skutecznie chroniony dzięki zastosowaniu klatki ochronnej. Przedział operatora wózka Ergo obejmuje dobrze rozmieszczone, łatwo dostępne przyrządy sterownicze. Układ kierowniczy jest wyposażony we wspomaganie.

Wózek umożliwia przenoszenie otwartych nośników ładunku przy standardowych podporach oraz zamkniętych nośników ładunków pomiędzy szerokimi podporami. Wysokie prędkości jazdy oraz podnoszenia i opuszczania ładunku stanowią uzupełnienie wysokiej wydajności i produktywności urządzenia, podobnie jak jego ergonomiczna konstrukcja. Dla dodatkowego podniesienia parametrów użytkowych oferujemy składane stabilizatory boczne. Dla usprawnienia pracy wielozmianowej akumulator umieszczono na rolkach, co pozwala na jego szybką i łatwą wymianę.

Operator w centrum uwagi

Elementy sterowania są dobrze rozmieszczone i łatwo dostępne, co zwiększa poziom komfortu pracy operatora. Sterowanie podnoszeniem i opuszczaniem odbywa się intuicyjnie. W pełni regulowane koło kierownicy ze wspomaganiem oraz pulpit umożliwiają zajęcie najlepszej pozycji bez trudu. Miejsce do pisania i praktyczna przestrzeń do przechowywania należą do wyposażenia standardowego.

Łatwy w serwisowaniu

Wózek został zbudowany modułowo z wykorzystaniem koncepcji wspólnych podzespołów UniCarriers. Dzięki zastosowaniu podzespołów wspólnych z innymi maszynami współczynnik skuteczności napraw przy pierwszej interwencji jest maksymalnie wysoki.

Bezpieczeństwo

Operator mieści się bezpiecznie w granicach obrysu wózka oraz ochronnych kolumn zabezpieczających. Solidne zadaszenie ochronne zabezpiecza operatora przed spadającymi przedmiotami. Ergonomiczny przedział operatora pozwala mu przyjąć naturalną postawę. W pełni amortyzowana podłoga minimalizuje odczuwane wibracje, a nisko osadzony stopień ułatwia wsiadanie i zwiększa ilość przestrzeni dostępnej w kabinie. Na podłodze, dla bezpieczeństwa i wygody, umieszczono nożny przełącznik czuwaka.