New TX3

Elektryczny wózek trzykołowy

Udźwig: od 1250 do 2000 kg

Wysokość podnoszenia: do 7 m

Nowy wózek TX3 UniCarriers to pierwszy wózek czołowy stworzony w koncepcji 3 razy ‚E’ oferujący: niższe zużycie Energii, doskonałą Ergonomię i większą Efektywność obsługi.

Zmodernizowaliśmy klasyczny wózek TX3, aby uczynić go idealnym elektrycznym wózkiem czołowym dla Twojej działalności. Nowy TX3 jest numerem 1 w swojej klasie pod względem zużycia energii, oferując wydajność na poziomie 4,2 kWh/h.

TX3 - zwycięzca nagrody IFOY 2019

3-kołowy elektryczny wózek z przeciwwagą TX3 zdobył pierwsze miejsce w kategorii Counter Balanced Truck podczas tegorocznej Międzynarodowej Nagrody Intralogistyki i Ciężarówki Wózków Widłowych (IFOY).

W obszernych testach praktycznych i surowym orzeczeniu jury IFOY złożonego z 27 międzynarodowych dziennikarzy branżowych, TX3 pokonał konkurencję. Rada sędziów, złożona z doświadczonych dziennikarzy specjalistycznych z całego świata, była całkowicie przekonana do TX3 oraz jego ergonomicznych i bezpiecznych funkcji.

Dowodzi to po raz kolejny, że nasza koncentracja na ergonomii i bezpieczeństwie jest przekonująca na europejskim rynku ciężarówek przemysłowych.

TX3 otrzymał już nagrodę Red Dot Design Award 2018 za szczególne połączenie wzornictwa i funkcjonalności. A dzięki IFOY Award 2019 kontynuuje swoją historię sukcesu.

Niskie zużycie Energii

Rozwiązania zastosowane w wózka New TX3, jak opony o niskim oporze toczenia, nowy system hydrauliki, w pełni elektryczne wspomaganie kierownicy, hamowanie z odzyskiem energii stawiają go w pierwszym szeregu wózków widłowych pod względem oszczędnego zużycia energii.

 

Co to oznacza?

 

Nowy TX będzie działał dłużej na jednym ładowaniu niż jakikolwiek inny podobny wózek widłowy na rynku, dzięki czemu praca stanie się bardziej wydajna, produktywna i opłacalna.

Doskonała Ergonomia

Jednym z najważniejszych elementów ergonomicznego wzornictwa jest dbałość o dobre samopoczucie operatora. Nasze nowe wózki widłowe TX zostały zaprojektowane tak, aby nie iść na żadne kompromisy w realizacji tego celu. Na przykład, wózki TX są wyposażone w najcichszy w swojej klasie układ hydrauliczny oraz unikalne dźwignie hydrauliczne zapewniające intuicyjną i wygodną obsługę.
Ergonomia to nie tylko coś, co miło było by mieć – to naprawdę może zwiększyć wydajność i poprawić wyniki finansowe. Doskonała Ergonomia ,jaką zapewnia model TX, pozwala szybko dostrzec efekty.

ProVision

Wózek został również zaprojektowany z myślą o koncepcji ProVision, która zwiększa bezpieczeństwo i ergonomię. Wyjątkowy, przezroczysty panel przedni TX3 zapewnia doskonałą widoczność we wszystkich kierunkach, a niski stopień oraz szeroka, płaska podłoga sprawiają, że wsiadanie i wysiadanie z wózka jest jeszcze łatwiejsze.

Wysoka Efektywność

Nowy TX oferuje wyjątkową wydajność obsługi dzięki wielu najlepszym w swojej klasie funkcjom. Wszystkie aspekty prędkości ruchu wózka – podczas podnoszenia, pochylania i jazdy – są automatycznie optymalizowane w zależności od wielkości ładunku, wysokości podnoszenia i kąta pochyłu.
Dodatkowo, zmienna siła wspomagania układu kierowniczego daje operatorowi jeszcze lepsze, intuicyjne wyczucie prowadzenia.
Koncepcja ProVision łączy w sobie idealny widok wokół operatora. Na szczególnie wyróżnienie zasługuje doskonała widoczność na maszt, a także wyraźny widok wideł oraz ładunku Niewielkie detale, takie jak uchwyt na elementach sterujących znajdujących się w zasięgu ręki, niski stopień wejścia/wyjścia oraz w pełni automatyczny hamulec postojowy zapobiegający staczaniu się wózka sprawiają, że nowy TX jest niezwykle łatwy i wydajny w prowadzeniu.