WÓZKI AUTOMATYCZNE

Systemy AGV dla przemysłu

Efektywna automatyzacja polega na inteligentnym połączeniu trzech elementów: produkcji, składowania i dystrybucji. Integracja standardowych technologii z rozwiązaniami nowoczesnej robotyki pozwala na mechanizację najważniejszych zadań, usprawnia pracę magazynu, generuje spore oszczędności i zapewnia szybki zwrot inwestycji.

System AGV składa się z jednego lub więcej pojazdu zasilanego akumulatorem i sterowanego za pomocą komputera, który porusza się automatycznie. Jest wydajny i niezawodny – może pracować 24 godziny przez 7 dni w tygodniu bez zbędnych przerw, usterek i wypadków.

Systemy, które oferujemy posiadają niezawodną nawigację gwarantującą bezpieczeństwo obsługi i obiektu. Szerokość naszej oferty umożliwia wdrożenie zróżnicowanych sposobów nawigacji, obsługi ładunków i koncepcji energetycznych. Wspólnie znajdziemy rozwiązania, które zoptymalizują pracę Twojego magazynu.

Rodzaje pojazdów AGV:

pojazd_1

Wózki holownicze

Pierwsze i nadal bardzo często stosowane rozwiązanie. Łączna ładowność wózka holowniczego z kilkoma wózkami kołowymi może dochodzić do 3,5 tony. Mogą być wyposażone w różne, również automatyczne, rodzaje zaczepów.

pojazd_1

Wózki pojedynczego załadunku

Są wyposażone w wygodne platformy oraz przystosowane do transportu towarów o różnych rozmiarach i kształtach. Integralną częścią platform ładunkowych mogą być napędzane rolki umożliwiające automatyczny załadunek i rozładunek oraz podnośniki zapewniające połączenie z pozostałymi urządzeniami. Wózki pojedynczego załadunku możemy rozbudować o wyposażenie specjalne, np. pojemniki z wieloma przegrodami, które ułatwiają segregację i transport części.

pojazd_1

Wózki widłowe

To najpopularniejszy rodzaj pojazdów o wszechstronnym zastosowaniu. Zapewniają obsługę zróżnicowanych ładunków (palety, rolki, kartony, stojaki, etc.) zarówno na poziomie 0, jak i na podwyższeniu. Sprawdzają się doskonale w magazynowaniu ładunków na regałach.

AUTOMATYCZNE STEROWANIE WÓZKAMI

Nawigacja - precyzja i bezpieczeństwo.

Dopasowana do potrzeb i dokładna nawigacja jest podstawą zautomatyzowanych pojazdów transportowych. Nasze różne typy nawigacji umożliwiają najlepszą możliwą realizację automatyzacji dla twojej aplikacji.
pojazd_1

Nawigacja konturowa

Skanery bezpieczeństwa zainstalowane na AGV są również wykorzystywane do nawigacji. Dzięki przekazywanym sygnałom, stale jest oceniana charakterystyka otoczenia oraz są określane położenie i orientacja pojazdu.

pojazd_1

Nawigacja laserowo refleksyjna

Laserowe skanery obrotowe na pojazdach AGV wykrywa pozycję pojazdu za pomocą triangulacji za pomocą trzech lub więcej punktów odbicia. Dodatkowe reflektory zwiększają dokładność pozycjonowania.

pojazd_1

Nawigacja za pomocą kodów QR

Kody QR są instalowane w powtarzającym się wzorcu na podłodze. Za pomocą zintegrowanej kamery pojazdy AGV wykrywają pozycję skanując pozycję kodu.

Nawigacja optyczna

Pojazdy AGV są prowadzone za pomocą paska o wysokim kontraście lub kolorowego toru nałożonego na podłogę. Tworzy to stałą ścieżkę, która jest dość solidna, szybka i może być zintegrowana bez generowania kosztów.

Nawigacja indukcyjna

Przewód zainstalowany w podłogę zapewnia sygnał radiowy do śledzenia AGV. Metoda ta jest solidna i precyzyjna. Może również zaoszczędzić czas ładowania w przypadku wykorzystanie pętli indukcyjnej do ładowania pojazdów.

Dobierając sposób nawigacji koncentrujemy się na dobraniu optymalnego, niezawodnego systemu. Wszystkie metody nawigacji są obsługiwane za pomocą odometrii (metoda precyzyjnego określania pozycji w robotyce). W tym celu dane z urządzeń napędowych są oceniane na podstawie dokładnych sygnałów enkodera i służą do ulepszonej, dokładniejszej nawigacji.