Ergo X

Wózek wysokiego składowania

Udźwig 1600kg/2000kg.

Wysokość unoszenia do 6,3 m

Wózki serii ERGO X do wysokiego składowania to pionierskie rozwiązanie firmy UniCarriers. Wózki kierowane z pozycji siedzącej zapewniają tanią i ergonomiczną pracę przy przeładunku materiałów. To wszechstronna i komfortowa maszyna wykorzystująca zaskakująco niewielką przestrzeń.

OPERATOR W CENTRUM UWAGI

Elementy sterowania są wygodnie rozmieszczone i łatwo dostępne. Sterowanie podnoszeniem i opuszczaniem odbywa się intuicyjnie. Wyjątkowe, zaprojektowane zgodnie z zasadami ergonomii małe koło kierownicy UniCarriers oraz dostępny podłokietnik obniżają obciążenie pleców, ramion i szyi. W pełni regulowany fotel, podłokietnik oraz pulpit umożliwiają zajęcie najlepszej pozycji bez trudu. Wózek w wersji standardowej dysponuje praktycznym przedziałem bagażowym, a opcjonalnie dostępne jest większe koło kierownicy(MIDI).

Funkcjonalność i ergonomia

ERGO X został zaprojektowany z myślą o mieszanych operacjach przeładunkowych, takich jak układanie w regałach i transport wewnętrzny. Wózek pozwala na ciągłą jazdę i pracę w stosunkowo wąskich korytarzach (2393 mm!). Umożliwia także przenoszenie otwartych nośników ładunku przy standardowych podporach oraz zamkniętych nośników ładunku pomiędzy szerokimi podporami. Wysoka prędkość jazdy oraz podnoszenia i opuszczania ładunku zwiększa wydajność pracy. Dla dodatkowego podniesienia parametrów użytkowych oferujemy składane stabilizatory boczne.

Funkcjonalność i ergonomia

Zaawansowana ergonomiczna konstrukcja, w tym wyjątkowe małe koło kierownicy UniCarriers ze wspomaganiem oraz w pełni regulowany podłokietnik i fotel ułatwiają manewrowanie i maksymalizują komfort. Operator może się cieszyć pełną ochroną w obrębie wózka i doskonałą widocznością, pozwalającą na bezpieczne i precyzyjne przenoszenie ładunku. Dla usprawnienia pracy wielozmianowej akumulator umieszczono na rolkach, co pozwala na jego szybką i łatwą wymianę.

Wózek umożliwia przenoszenie otwartych nośników ładunku przy standardowych podporach oraz zamkniętych nośników ładunków pomiędzy szerokimi podporami. Wysokie prędkości jazdy oraz podnoszenia i opuszczania ładunku stanowią uzupełnienie wysokiej wydajności i produktywności urządzenia, podobnie jak jego ergonomiczna konstrukcja. Dla dodatkowego podniesienia parametrów użytkowych oferujemy składane stabilizatory boczne. Dla usprawnienia pracy wielozmianowej akumulator umieszczono na rolkach, co pozwala na jego szybką i łatwą wymianę.

Łatwy w serwisowaniu

Wózek został zbudowany modułowo z wykorzystaniem koncepcji wspólnych podzespołów UniCarriers. Dzięki zastosowaniu podzespołów wspólnych z innymi maszynami współczynnik skuteczności napraw przy pierwszej interwencji jest maksymalnie wysoki.

Bezpieczeństwo

Operator mieści się bezpiecznie w granicach obrysu wózka oraz ochronnych kolumn zabezpieczających. Solidne zadaszenie ochronne zabezpiecza operatora przed spadającymi przedmiotami. Ergonomiczny przedział operatora pozwala mu przyjąć naturalną postawę. W pełni amortyzowana podłoga minimalizuje odczuwane wibracje, a nisko osadzony stopień ułatwia wsiadanie i zwiększa ilość przestrzeni dostępnej w kabinie. Na podłodze, dla bezpieczeństwa i wygody, umieszczono nożny przełącznik czuwaka.